ברוכים הבאים, אורח

האם אני מכור? (הייתי רוצה)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם אני מכור? (הייתי רוצה) 8079 צפיות

האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #76895

• וטהר ליבנו
  • רצף ניקיון נוכחי: 231 ימים
  • חבר קבוע
שלום לכל החברים בפורום.
קראתי הרבה פוסטים בפורום מכל מיני אנשים, מאנשים שעברו בימי חיותם הרבה מאד מגיל צעיר. ומאלו שעד היום עדיין מחלימים ולא מפסיקים להחלים מהמחלה. מצאתי פה המון סימנים ותסמינים של המחלה אם בעוצמה גבוהה או במינון נמוך יחסית, עם חלק מהם הזדהתי ועם חלק לא.
 ועדיין לא הגעתי למסקנה האם אני מכור או לא.
אז ככה, אני אברך רגיל לכל דבר, כשהייתי ילד הנושא המיני משך אותי כל פעם שראיתי משהו בעניין זה הצית אותי. הייתי מתעסק עם עצמי משגיליתי את ההנאה שזה גורם לי היה קשה לעצור, גם היה לי עסק עם ילדים אחרים עד שתפשו אותי בבית ספר. לפני הבר מצווה אבי לקח אותי למישהו שידבר איתי על זה להפסיק וכו'. והפסקתי לתקופה.
ואז כשהייתי בחור בישיבה התחלתי עם כמה בחורים לשחק עם זה לסירוגין, (היה לי גם תלות בבחור שהייתי עושה איתו, אבל זה לא נושא של הפורום. [אולי זה גם תלוי בהתמכרות, לא יודע]).
וגם עם עצמי עשיתי אז, אני לא יודע אם עשיתי זאת מתוך בריחה ממשהו או מלחץ או סתם תאווה והנאה.
הייתי מתייאש כל פעם למה עשיתי את זה ולא יכולתי להתגבר עליו בפעם הבא, עד שהרגלתי את עצמי שזהו זה ואין מה להתייאש כיון שזה יבוא עוד פעם ואי אפשר לחיות כך כל היום בחרטות.
הכל היה סטנדרטי, וזה רגיל "יצר הרע" קלאסית, לא נראה לי שזה התמכרות וכדו'. אני רגשן בטיבעי והייתי צריך משהו מרגש אהבה וכו' למדתי רחוק מהבית כך שמצאתי את זה בחברים האלו עם ההתעסקות הזאת.
ואז התחתנתי כרגיל ברוך ה' עם אשתי היקרה והכל בסדר.
אבל עדיין היה בי את הרצון והתאווה ופשוט השתמשתי בה באשתי.
היה לי הרגשה שאם החבר ההוא מהישיבה היה בא אלי לעשות משהו לא הייתי מתנגד ואפי' אם אשה אחרת הייתה מציעה לי לא הייתי מתנגד. וזה הפריע לי שעדיין יש לי תאווה ואני לא נקי מזה, (ויכול להיות שזה נורמלי).
ואז הגיע האינטרנט, תמיד היה לי משיכה לזה לדברים טכנולוגים חכמים.
ואז קניתי פלאפון עם גישה לWi-Fi וגלשתי לפעמים למקומות נקיים, (לא היה לי מחשב בבית ןעדיין אין לי ברוך ה').
ואז קלטתי שיש אפשרות לראות תמונות מעניינות (?) באינטרנט, בתחילה רעדתי כשנכנסתי ואח"כ אמרתי לעצמי שזה אסור ביותר לא אכנס אבל בפועל נכנסתי עוד ועוד וחיפשתי תמונות יותר ברורות יותר מעניינות. כל זה לא נגמר בהוצשז"ל, הייתי חזק בזה, רק הסתכלתי נהניתי ואמרתי לעצמי פעם אחרונה וזהו...
ואז נודע לי שיש לזה שם, באנגלית ס...
וחיפשתי תמונות לפי השם הזה ועלה תמונה ממש מפורשת, ונזדעזתי עד עמקי נשמתי לא יכולתי להרגע, והיה קשה לי להסתכל בעיני אישתי 'אם רק היתה יודעת מה שראיתי...'
אבל זה לא נגמר נכנסתי יותר ויותר, ועכשיו חיפשתי כבר סרטונים שיהיו יותר מעניינים. זה לא היה פלאפון חכם אז היה קצת קשה בקטע הזה אז הסתפקתי בתמונות.
עד שהחלטתי לזרוק את הפלאפון ולקנות כשר. אבל לא רציתי להתנתק לגמרי, רציתי שיהיה לי SMS ואימייל. אז קניתי סמארטפון קטן "כשר" עם אימייל וזהו, אבל גיליתי בו פרצה שיכולתי שיהיה לי אינטרנט פרוץ אז החלפתי לפלאפון יותר חסום. אבל אז נכנסתי לחנות פלאפונים והחלפתי גירסא לגירסא רגילה, זאת אומרת שהיה לי אינטרנט פרוץ.
וכמובן שראיתי בו סרטים פרוצים מהגרועים, וגם נפלתי כמה פעמים, ותמיד אמרתי שצריך להיות חזק ולא עוד, פעם באמצע שחיפשתי בפייסבוק התעצבנתי על עצמי והוצאתי את הסים ושברתי אותו. אבל בפועל אחרי זמן המשכתי לצפות דרך הWi-Fi.
עד שנודע לאשתי שיש לי אינטרנט פרוץ ובכתה אלי למכור את זה ולקנות פלאפון כשר.
זה היה לפני ראש השנה ולכן נכנעתי ומכרתי אתו וקניתי מכשיר רגיל תואם כשר.
אבל לא לזמן רב עד שמצאתי מכשיר בלאקברי וקניתי סים חדש וזה היה תקופה שנזהרתי לא לראות תמונות או סרטים פ' או ס'.
ואז קניתי לעצמי מכשיר ישן רגיל עם אינטרנט ושם לא יכולתי להתגבר כבר ונכנסתי לאתרים עם אפשרות להורדת סרטונים פו' והסתכלתי ונפלתי כמעט כל יום, ופעם אחת אחרי נפילה אמרתי לעצמי בכזה ייאוש ומרירות שלא אכפת לי ליפול עכשיו עוד אלף פעמים.
ותמיד הסתרתי את זה מאשתי שלא תדע שיש לי פלאפון וזה גרם לי שוב ליפול כי הרגשתי שאשתי לא מקבלת אותי ככה עם הפלאפון ואני לא יכולתי להתנתק ממנו.
ואז הגעתי לרבי שלי והוא אמר לי משפט אחד:
"פעם, היית נראה יותר טוב".
וזה חדר לנשמתי באותו שבוע התנתקתי מהפלאפון עד שיהיה לי פלאפון עם חסימה והיו אז ימים נקיים והרגשתי טוב עם עצמי.
אחרי איזה חודש קניתי סמארטפון חדש ושמתי עליו סינון של נטספרק שזה מאד חזק ומאז אני נקי ברוך ה'.
פעם אחת מצאתי שאני יכול באיזה דרך להוריד סרטון פור' וניסיתי לראות. אם אני יכול והורדתי וכמעט נפלתי אבל הייתי חזק ומחקתי אותו. מאז עדיין לא ניסיתי שוב להוריד.

אני לא יכול לומר שאני נקי כיוון שעדיין מנקר התאווה ואם היה לי אינטרנט פרוץ לבטח הייתי נופל.
וגם איני חושב שזה התמכרות כיוון שעכשיו אני שומר ולא פורץ את החסימות.
על חלק מהשאלות שהובאו באתר הזה לבדוק אם אני מכור עניתי בחיוב, אבל ראיתי בפורום ששואלים להצטרף לקבוצות "אם היה מותר לראות פור' ולהשתמש עם התאווה היית ממשיך?" ואני חושב שהתשובה שלי היא כן.
למרות שאחרי שראיתי את הפוסטים של החברים המכורים (סליחה אם תיפגעו) ראיתי לאן אפשר להגיע אם משתמשים, פשוט אין לי כ"כ את החשק להמשיך להשתמש.
אבל את החלק של השתים עשרה צעדים אני חושב שחסר לי מאד. כי זה להתחבר אל הקב"ה לראות את ידו המובילה בכל תחום בחיים, להיות חסר אונים מול האגו והריכוז עצמי והטינה. כל זה טעון שיפור אצלי, וקשה לומר שבשביל לעבור את ה12 צעדים צריכים להיות מכורים (ובמחשבה פיראית אני חושב שחבל שאיני מכור [למרות שאולי אני כן])
לכן אשמח לשמוע מכם חברים יקרים האם אני מכור ואוכל להצטרף לקבוצות או אפי' בלי להיות מכור.

האמת שהתאוה פוחתת והולכת אצלי אחרי שראיתי את האתר הזה ומה יכול לקרות לתאוה בתוך מי שאינו מטפל בו, פשוט נעלם לו הרצון להתאוות.
תודה לכם.

תגובה: האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #76901

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
שלום חבר יקר וברוך הבא!
הדברים שלך עוררו אצלי כמה שאלות שאולי תהיינה לעזר:

1. האם אתה יכול להפסיק לבד? (לא באופן זמני שבו תחזור בסוף לאותו הבוץ, אלא משהו קבוע). האם אתה יכול להפסיק לשנה? שנתיים? חמש? אם ברור לך שזה חזק ממך, אז יש לך יסוד שעליו תוכל להתבסס תכנית 12 צעדים.

2. האם קניית / החלפת / שבירת מכשירים תדירה נראית לך דבר רגיל? נורמלי? שפוי?

3. כמה זמן אתה נקי עכשיו? (לגמרי, גם מאוננות!). ולמה לא יותר לפי דעתך?

נ.ב. דרך אגב, התלות בחבר שותף לתאווה דווקא עשויה להיות מאוד קשורה לעניין, לפחות אצל מכורים.

הכותב מאהבתך ודרישת טובתך,
טהרני
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 8 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #76902

שלום לך חבר יקר,

סיפור חיים.
חיים כואבים.
קראתי הכל, לאט לאט.
אינני יודע מה לומר לך ואני משאיר את זה לוותיקים ממני, רק אומר לך שמכור או לא,אם אתה מעוניין להתנתק מהתאווה שלך ולהתחבר לקב"ה יש כאן דרך נפלאה שעובדת עבורי עכ"פ, ואשמח לעזור לך בכל אשר תצטרך כמו שעזרו לי כשהגעתי לכאן בזרועות מושטים לעזרה.

בהצלחה רבה רבה .

הוי אריאל,,,,
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #76905

• גדעון
  • דירוג זהב
קראתי, התרגשתי, כאבתי, ודמעתי.

מכיר את הסיפור הזה עד לכאב.

בהצלחה רבה!!!

תגובה: האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #76908

• וטהר ליבנו
  • חבר קבוע
תודה רבה לכם על ההתייחסות.
להרב טהרני,
1. מה הכוונה להפסיק לבד? זאת אומרת בלי הסינון?
אני באמת חושב שזה חזק ממני, ולדוגמא בדיוק היום התקנתי במכשיר שלי פייסבוק תוך כדי הערמה על הסינון, לא שראיתי שם פור' או נפלתי אבל אם לא אתחזק להסירו אוכל להגיע גם לזה. וזה מראה שאין לי כח נגד זה.
2. קניית החלפת מכשיר יכול להיות כתוצאה מהתעניינות בטכנולוגיה, אכן יכול להיות שזה נמשך מהתאווה או אולי מהתמכרות לטכנולוגיה שבזה ברור לי שהיא חזקה ממני כי אני מבלה המון שעות בסמרטפון, (גם לזה יש פתרון בסינון נטספרק ע"י הגבלת זמן שימוש, אבל שוב לא טיפלנו בשורש).
3. בחסדי ה' אני נקי מקצת לפני פורים תשע"ה ואז הרבי שלי אמר לי בפורים את המילים שלו.

לגדעון,
תודה רבה, גם אני קראתי את הסיפור שלך והזדהיתי. מקווה שנוכל ביחד לעבור את השתים עשרה צעדים ולהחלים לגמרי מהמחלה.

וטהר ליבנו
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 8 חודשים על ידי וטהר ליבנו.

תגובה: האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #76911

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
1. להפסיק לבד לכאורה זה גם בלי הסינון וצ"ע. אבל יתירה מכך, כשמנסים כל הזמן לחפש פרצות בסינון, כשמרגישים חוסר רוגע סביב העניין, זה מדליק נורת אזהרה.

וטהר ליבנו כתב:
בדיוק היום התקנתי במכשיר שלי פייסבוק תוך כדי הערמה על הסינון, לא שראיתי שם פור' או נפלתי אבל אם לא אתחזק להסירו אוכל להגיע גם לזה. וזה מראה שאין לי כח נגד זה.

ואם "תתחזק להסירו", אז לא תגיע לזה? האם אתה יכול תמיד "להתחזק להסירו", או שאתה בטוח שמתי שהוא תתרפה?

2. וטהר ליבנו כתב:
קניית החלפת מכשיר יכול להיות כתוצאה מהתעניינות בטכנולוגיה

אולי אם בכל פעם עוברים לדגם חדיש יותר (וגם בזה אובססיה לא מאוזנת היא מחשידה), אבל כשמדובר במעברים מחדש לישן ולהיפך, ממסונן ללא מסונן ולהיפך - צ"ע. הספונסר הקודם שלי (ספונסר הוא אדם שמדריך אחרים בתכנית - בחינם. לכל מי שעובד אותה ברצינות יש אחד כזה), קנה ושבר עשרות מחשבים וטאבלטים...

וטהר ליבנו כתב:
אבל שוב לא טיפלנו בשורש.

נשמע הגיוני לטפל בשורש...

3. וטהר ליבנו כתב:
בחסדי ה' אני נקי מקצת לפני פורים תשע"ה
נקי ממה? מהכל? (יש טעות בציון הימים שלך באתר?).

וטהר ליבנו כתב:
מקווה שנוכל ביחד לעבור את השתים עשרה צעדים ולהחלים לגמרי מהמחלה.

אליבא די"ב הצעדים א"א להחלים לגמרי. אפשר לקבל הקלה יומית, וניצחון גובר והולך על התאווה. אבל תמיד אשאר בסיכון, ובמיוחד אם אזלזל בתחזוק העבודה הרוחנית שלי.

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 8 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #76916

• וטהר ליבנו
  • חבר קבוע
בוקר טוב

1. מה שאני מנסה לפרוץ זו אכן נורת אזהרה וצריך לטפל בה.

2. אכן התחזקתי והסרתי את הפייסבוק, אבל זה כמו שהתחזקתי ומחקתי את הסרטון ההוא שהורדתי מה שהוכח שלא זאת הפתרון.

3. זה אכן נראה כאובססיה לקנות מכשירים חדשים כל הזמן ובאמת אני חסר אונים מול הכח הזה.

(אולי תעזור לי לתרץ את כל הצ"ע האלו;) )

4. אני נקי לגמרי כולל אוננות מלפני פורים. (ומה שבטבלה נראה אחרת הוא מפני שכשכתבתי את התאריך לפני פורים הוא אמר שאני נקי יותר מ90 יום ואיני יכול להצטרף. ולכן כתבתי תאריך אחרון שהיה לי מקרה בלילה, וזה מי' אב. ומאז אני באמת נקי לגמרי).

אני מחכה בכליון עיניים מתי אוכל כבר להתחיל בהחלמה עם ה12 צעדים ועם החברים היקרים

תודה רבה לך טהרני על העזרה
אוהב
וטהר ליבנו.

תגובה: האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #76927

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
מזדהה מאוד עם החלקים של הסיפור עם הסמארטפון, עברתי משהו מאוד דומה לזה. אם תרצה אשמח לדבר איתך כאן בפרטי.

תגובה: האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #77016

• אוויר פסגות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1083 ימים
  • דירוג כסף
  • סקסהוליסט וטוב לי
ב"ה

שלום וטהר!

רוצה לחזק את ידיו של 'טהרני' (אתם קרובים? ), ממליץ לך לחשוב על השאלות שהוא העלה. אני זוכר את עצמי שואל השאלה הזו רבות בתחילת דרכי בתכנית. בשום אופן לא רציתי להודות שאני מכור. הבושה מעצמי, מאלוקים ומחברים הגבירה את ההכחשה שלי. דנתי אלפי פעמים עם עצמי האם אני מכור או לא, הרי אני 'רק' מאונן פעם ב.. אני 'רק' צופה בפורנו, בסך הכל יצר הרע 'רגיל'...

לאחר זמן מה של דיון פנימי כאשר הנפילות ממשיכות הבנתי שאני לא יכול לחכות למסקנות הדיון המתארך, אני צריך עזרה. בחסד אלוקים זכיתי בעקבות צעדים אלו, הספונסר והחברים למאות ימי נקיות ו273 ימים רצופים ב"ה ללא אוננות.
מי שנשם אבק דרכים יזכה לשאוף אויר פסגות

תגובה: האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #77043

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
וטהר ליבנו כתב:
אני מחכה בכליון עיניים מתי אוכל כבר להתחיל בהחלמה עם ה12 צעדים ועם החברים היקרים

שולח לך בהודעה פרטית את המספר שלי.

תגובה: האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #77091

• רוח
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • חבר חדש
באמת המון ב''צלחה בהמשך הדרך!!

צריך להשתדל לראות את יד ה' באמת בכל בכל מצב בחיים... בעזרת ה' על כולנו!

יישר כח על השיתוף!

תגובה: האם אני מכור? (הייתי רוצה) לפני 8 שנים, 8 חודשים #77117

שלום וטהר

אני התחברתי רק אחרי קריאת הסיפור שלך שדומה מאד לשלי

נקווה למצוא כאן דרך
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.60 שניות

Are you sure?

כן