ברוכים הבאים, אורח

לחומל מעשיו ביום דין
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לחומל מעשיו ביום דין 2625 צפיות

לחומל מעשיו ביום דין לפני 11 שנים, 7 חודשים #16797

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה לך אבאל'ה אוהב שנתת לי להיות קרוב אליך ביום הקדוש הזה. בעצת חבר אני מתיישב ליד המחשב, להקיש קצת על המקלדת, שיצטרפו האותיות למילים ולמשפטים – 'אשר בקהל עם אשירה עוזו, אביעה רננות בעד מפעליו'. 

רגוע לי בסביבתך, נרגש מקירבתך, יודע שזה ממך, ללא ספקות. לי אין יכולת לעשות שום כלום מכל מה שהיה לי השנה, ובמיוחד ביום כזה, בראשי שנים עברו בדרך כלל הייתי רב עם כל מי שנכנס לרדיוס של ד' אמות ממני, בצעירותי אחי ואחיותי סבלו משבט לשוני, אשתי 'חטפה' כשהתחתנתי וכשנולדו לי ילדי הם היו הסובלים העיקריים.

כמעט שכחתי את 'הסובל' הראשי. אני. מבחרותי עפף אותי פחד עצום עם התקדש החג, חשתי אחר, שונה, לא שייך, המקום שסדרו לי היה תמיד לא נח, בלי מזגן, עם מזגן, אך חזק מדי... ליד מעבר או ילדים קופצניים ומעצבנים, צפוף מדי (כאילו יש מספיק מקום להכיל נפש חולה שכמותי...) הבכי והיללה של המתפללים אחוזי ההתרגשות הקפיצו אותי, ראיתי את הצביעות חוגגת, אתם באמת מרגישים כמו שאתם מראים? שפטתי.

סעודת החג היתה ההזדמנות שלי להוכיח את חדות לשוני ואת שנינותי הרבה על חשבון כל מי שהיה נוכח שם, הערות עוקצניות לאבי אימי ומה שבניהם, בלי כל קשר לכמות ואיכות האורחים הסבו על השולחן. הנני תקווה שלא אקפיץ שום אדם (ואם כן אתפלל בעבורו, שיצא מהמקום הזה בב"א) ברצון שלי לחלוק עימכם את השינוי, יהי רצון שיהא לתועלת.

תפילת ערבית בלילה הראשון של החג 'תפסה' אותי לא מוכן... זרזיף של ההבנה מה קרה איתי בהחלמה התחיל במילים 'בחכמה פותח שערים'. המשיך ב 'ואהבתך אל תסיר ממנו לעולמים'. והפך לזרם של דמעות תודה ב'מלכינו הגואלינו מכף כל העריצים', 'השם נפשינו בחיים ולא נתן למוט רגלינו'. וגאלו מיד חזק ממנו... מילים שאמרתי אלפי פעמים. מעולם לא כך.

זה הלך והשתבח. הילדים מגישים לי טישואים, ואני מרחף בפרוש עלינו סוכת שלומך. מוגן. מאי פעם. אני לא הולך לכתוב כאן את כל השמונה עשרה, של הלילה, והבוקר... ושל ומוסף, ונתנה תוקף, והתשליך, אבל אתם יכולים לדמיין מה היה ההמשך...

בקידוש ובסימנים חווינו חוויה שלא מעלמא הדין, זה לא דמה לשום דבר שהיה בביתנו מאז ומעולם, לקח לי זמן עד שיכולתי להוציא מפי את ברכת שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה... דמעות ההתרגשות המליחו את המרק וכשטעמתי ממנו התחננתי שיתמרקו עונותינו, בבשר כבר התפייטתי לגמרי, התרפקתי על אבאל'ה שבשמים ובקשתי ממנו שנתבשר בשורות טובות... ההמשך הטבעי  היה לבקש על שקדי המרק שנשקוד על דברי תורתך, וכששתינו קולה התפללנו שישמע קול תורה ששון ושמחה בביתנו.

שיא נוסף של התרגשות מבחינתי היה כשאשתי ניגשה להביא את המנה האחרונה, גלידה, ביתנו הגדולה  אמרה לאשתי בקול, אמא, שימי לב שהגלידה לא חלבית... זיכרונה היה טרי מראש השנה בשנה שעברה לאחר סעודה דשנה עשויה בשר בקר מבושל הייטב אכלנו גלידה טעימה במיוחד... רק כשרוקנו את הגביעים גילינו לתדהמתנו שהיא חלבית.

אז, הבורא עזרני להיות נוכח, לא רק שלא אמרתי לאשתי מילה על השגיאה שלה - היא זו שערכה את הקניות וחילקה את הגלידה -  אלא להיות שם בעבורה, לנחם את מי שביסורי מצפונה, מתוך בכי גדול ניסתה להקיא... שמחתי לראות את ההחלמה נכנסת לבית, להיווכח שיש לילדים זיכרונות חיוביים, ידעתי להעריך את הנס עוד יותר, אני יודע איזה זיכרון עלול היה להיות לה... 

עברו עלי יומיים של טפחיים (לפחות)  מעל הקרקע, אני נוחת אט אט, ברגעים לא שפויים אני חש פחד שאאבד את המתנה המופלאה הזו, כשאני חוזר לשפיות אני נזכר שלא עשיתי מאומה כדי לקבלה. מתנת חינם שוגרה אלי באהבה ממעל. כרחם אב על בנו. 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: לחומל מעשיו ביום דין לפני 11 שנים, 7 חודשים #16803

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה רבה חבר יקר.
הלוואי שאגיע...
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: לחומל מעשיו ביום דין לפני 11 שנים, 7 חודשים #16938

• סברס
  • רצף ניקיון נוכחי: 248 ימים
  • דירוג כסף
וואו, מרגש לקרוא, ואנצל את האשכול לכמה מילים אישיות על החג שלי...

בשנים האחרונות עברו עלי תקופות החגים בניתוק מוחלט, עם מחשבות ודמיונות של הדברים הכי גרועים, לא הצלחתי להתחבר למילים, לתפילות, לאוירה, לשולחן החג, אך הייתי חייב לשחק אותה חיים כרגיל, והיה לי מאד קשה.

השנה ב"ה לאחר שבוע שלם שכל הציבור מסביבי אמר סליחות, אחרי שחפרתי והתעמקתי במשמעות שלושת הצעדים הראשונים ובחיבור שלהם לראש השנה, חוויתי לפתע חיבור חזק, והייתי נוכח לחלוטין בסליחות בערב ר"ה כפי שמעולם לא נכחתי, לא זוכר את עצמי מתרפק על מילות הפייטן בכוונה ודמעות... זה המשיך בערב ר"ה עם שיחות חיבור בקרב המשפחה וגם עם חברים מהתכנית, ואז הגיע לשיא בר"ה, המלכתי את אלוקים לכח העליון שלי, מסרתי לו את השליטה על חיי בכלל ועל התאוה בפרט, התחננתי ואני עדיין מתחנן שיקח ממני אותה, ושיתן בי שפיות. השתדלתי להתרחק מכל מושאי תאווה ברדיוס הקרוב, בהצלחה לא מעטה, ואני מייחל ומתפלל לאלוקים שאמשיך עם החיבור הזה, ולא ארגיש שזה היה משהו חד פעמי...

דווקא אחרי ראש השנה, כשנכנסים לעשרת ימי תשובה ויום הכיפורים ברקע, קשה לי מאד לחשוב על וידוי ובקשת סליחה, לא מרגיש בשל לזה. רוצה שכפול של ראש השנה, ולא להכות על חטא עשרות פעמים... פוחד שזה יציף לי סיטואציות בעייתיות, ומרגיש לא בשל לזה...

בעניין: לחומל מעשיו ביום דין לפני 11 שנים, 7 חודשים #17036

• אסירותודה
  • מנהל
תודה רבה לך סברס יקר בשל, עסיסי, וללא קוצים, אני מאמין שאותו אחד ומיוחד שנתן לך את ראש השנה, יתן לך לכשתבקש גם את יום כיפור.

גמר חתימה טובה.

בעניין: לחומל מעשיו ביום דין לפני 10 שנים, 8 חודשים #42740

• אסירותודה
  • מנהל
שנה חלפה. עוד ערב ראש שנה. זכרתי. קראתי. התמוגגתי. בא לי עוד. אני זוכר שזו מתנה. בחינם. לימדו אותי לבקש בלי להתבייש. כך אנהג - אבאל'ה נעים לי לידך. נעים גם לסובבים אותי כשאני לידך, פרוש עלי סוכת שלומך. אנא, למען שמך.

- - - - -
מספרים על קבצן שקיבל סל אשפה 'ריחני' כ'מתנה' מאיש אמיד, חייך הקבצן אל העשיר שהלך לדרכו. לקח הקבצן את הסל, פינה ממנו את האשפה, רחץ אותו כדבעי מילא אותו בפרחים והשיבו אל העשיר. התפלא העשיר, מילא לקחת את הסל ולא התפרצת עלי, התעלמת מהאשפה שהענקתי לך, ועוד שפינית את האשפה ורחצת את הסל, פרחים? משך בכתפיו הקבצן חייך ואמר, כל אחד מעניק את מה שיש לו בלב...
- - - - -

אבאל'ה, ניקית לי ואותי, מלאת סלי בפרחים, תודה על שהתעלמת ושהענקת. נוכחתי באהבתך.

בעניין: לחומל מעשיו ביום דין לפני 10 שנים, 7 חודשים #42812

• אסירותודה
  • מנהל
היה. מקסים. תודה. הילדים חידשו השנה על 'החסה' - שנחסה בצילו.. ועל הצנוברים  - שנצבור מצוות ומעש"ט...

בעניין: לחומל מעשיו ביום דין לפני 10 שנים, 7 חודשים #42836

• דבוק בה'
איזה כייף כאן!!!

בעניין: לחומל מעשיו ביום דין לפני 9 שנים, 7 חודשים #64802

יפהפה. תודה.
הלוואי שאזכה גם כן לחיבור כזה...
אם אמרתי מטה רגלי - חסדך ה' יסעדני

בעניין: לחומל מעשיו ביום דין לפני 9 שנים, 6 חודשים #65562

• סברס
  • רצף ניקיון נוכחי: 248 ימים
  • דירוג כסף
התחלתי לקרוא והתרגשתי מהתיאור של אסירות, וכשראיתי תגובה של 'סברס' התפלאתי מי כתב בשמי, עד ששמתי לב לתאריך.

טוב להזכר בימים יפים, ולהפנים את גודל המתנות של ההחלמה, שנזכה להתחבר.

בעניין: לחומל מעשיו ביום דין לפני 9 שנים, 6 חודשים #65568

• אסירותודה
  • מנהל
תודה. אין לי ספק שמי שעשה למענך אז יעשה למענך היום.

בעניין: לחומל מעשיו ביום דין לפני 9 שנים, 6 חודשים #65571

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אוהבים אותך סברס יקר
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן