ברוכים הבאים, אורח

להסכים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: להסכים 1368 צפיות

להסכים לפני 10 שנים, 6 חודשים #46605

אני מסתובב הרבה סביב מושג ה"קבלה" – לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם, לקבל את המציאות כמו שהיא. בזמן האחרון אני נעזר מאוד במילה אחת: "להסכים".
אני מרבה לא להסכים עם מה שקורה אתי. לא מסכים למציאות שבה התאווה יכולה להשתלט עליי חופשי חופשי. לא מסכים למרדף המתיש אחר פרנסה. לא מסכים להתמודדויות בחינוך הילדים, ולטלפון שעוד מעט יצלצל עם עוד בקשה של מישהו שאעשה בשבילו משהו. וזה הולך ומתרחב: אני לא מסכים להורים שקיבלתי, ולילדות שעברתי, ולמקום שגדלתי בו, ולחסרונות שיש לי. בעצם, הרבה שנים לא הסכמתי אפילו לחיות. הייתי משוכנע במאה אחוז שהחיים – עצם העובדה שאני חי – הם הדבר הכי נורא שקרה לי. הייתי מתמלא כעס בכל בוקר כשגיליתי ששוב התעוררתי, לעזאזל.
כמובן, זה לא ממש עוזר לי שאני לא מסכים. לא ממש שואלים אותי אם אני מעוניין להחליף את אבא או אם אני מעדיף לקבל משכורת קבועה בלי לעבוד. אבל למרות שאי-ההסכמה לא עוזרת לי אני מקפיד להמשיך לא להסכים. תקעתם אותי פה בלי לשאול אותי – לפחות אקיים דין מחאה. אתם מכריחים אותי לחתום ולאשר? אקפיד לציין בצד שאני חותם תחת אילוץ. אני מרגיש באופן קבוע כמו אחד שגוררים אותו באזיקים וכופים עליו לעשות דברים שהוא מתנגד להם בכל מאודו.
לא קשה לנחש כמה שנאה לחיים הגישה הזו מולידה. כמה כעס וטינות וחוסר חשק ומרירות. אבל יש גם משהו שאני "מרוויח" אם אפשר לקרוא לזה כך: בכל פעם שאני לא מסכים, אני מבצֵר את האגו שלי. אני מחזק ומקשיח אותו, וממשיך להתעקש שדברים צריכים לקרות (בעבר, בהווה ובעתיד) דווקא כמו שאני חושב שהם צריכים לקרות, כי אני הצודק ואני היודע. אז אמנם החיים זוועה, אבל הי, לפחות האגו נפוח! נכון, אני לא מדמיין שאני יותר גדול מאלהים. אבל כשאני מתייחס אליו כמו הבריון הכי חזק בשכונה, שעושה דברים למורת רוחי, אני עדיין שומר על עליונות כלשהי ביחד אליו – אני לפחות יותר מוסרי, חכם וצודק, והוא סתם נוהג בשרירות לב.
מה שעוזר לי הוא להתפלל לה' שייתן לי תבונה לזהות את כל המקומות שבהם אני לא מסכים – אפילו בדברים הפעוטים לכאורה, כמו מישהו שעוקף אותי בכביש, או דלת שמשמיעה צליל חריקה. ושייתן לי נכונות להסכים. להגיד: ריבונו של עולם, אני כשלעצמי בטוח שהמציאות צריכה להיות אחרת, ואני כל כך מחזיק מעצמי, שאני בטוח שאם היא לא כמו שאני חושב, זו טעות איומה שאי אפשר להסכים לה.  עזור לי ה' להיחלץ מכבלי האגו שלי. אפשֵר לי לוותר על עמדת היודע והשולט, ולהסכים לחיות את החיים כמו שאתה מעצב לי אותם. להסכים למצב הכלכלי שלי. להסכים לעבר שלי. להסכים לטעויות שעשיתי (לא להסכים לעצם עשייתן, אלא למציאות הנוכחית שבה הטעויות האלה כבר נעשו, ואין לי דרך לשנות זאת). להסכים לחוות את חוסר האונים שלי מול התאווה. להסכים לעובדה שיש לי פגמי אופי. להפסיק להילחם ולהתווכח עם המציאות באמצעות המחשבות שלי, הרגשות שלי ואפילו הגוף שלי.

[עדכון: הטלפון צלצל. הבנאדם רוצה שאעשה בשבילו דברים שממש אין לי חשק לעשות, וכנראה שאין לי דרך להתחמק. עזור לי ריבונו של עולם להסכים לקבל את המציאות הזו.]
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 6 חודשים על ידי .

בעניין: להסכים לפני 10 שנים, 6 חודשים #46624

לרב עובדיה קראו בין היתר "שר המסכים" כי הוא נתן הרבה הסכמות לספרים.
שתזכה להיות שר המסכים, אמן.
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

תגובה: בעניין: להסכים לפני 8 שנים, 5 חודשים #79482

• טהרת הלב
  • רצף ניקיון נוכחי: 1242 ימים
  • חבר ותיק
שלום כתבת את הדברים לפני הרבה זמן אבל זה בדיוק המקום שאני תקוע בו כרגע
עזר לי מאוד לראות שיש מישהו שהיה במקום הזה
אני מאמץ לי את העצה של תפילה בנושא הזה של הסכמה של הנהגת ה' איתי

תודה לך

תגובה: בעניין: להסכים לפני 8 שנים, 5 חודשים #79491

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה על ההקפצה. הנושא של קבלה הוא נושא "חם" תמיד, בלי קשר לשאלה איפה בדיוק אני עומד.

מעניין שבספר הגדול (בסיפורים בסוף) זה מופיע בצורה מאוד דומה לסגנון של הפוסט הנוכחי. גם שם מדובר על "לקבל את החיים לפי התנאים שלהם", שזה יותר הסכמה מאשר קבלה.

אלו הם החיים, ואלו התנאים למי שרוצה אותם. אני יכול לא להסכים (ואז מה?) או להסכים ולקבל את התנאים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: להסכים לפני 8 שנים, 5 חודשים #79497

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
אהבתי.
במיוחד את 'שר המסכים'.
שנזכה להסכים...

ובשולי הדברים: מה שאני לומד בתוכנית הוא שלא ניתן להסכים לכל המציאות בלא לקבל ש'יש מנהיג מכוון לבירה'.
אחרת, אני מרגיש את השרירותיות שבדברים או את הדווקאיות שבהם.
רק אם 'אני מאמין ששום דבר, אבל באמת שום דבר, אינו קורה בעולמו של אלוהים בטעות', אני מסוגל לאמץ את הפרספקטיבה שבוחנת את הדברים דרך השאלה כיצד אני יכול לגדול מהם ולא את הפרספקטיבה המוכרת של 'איך יכול להיות שמה קורה - קרה' 'מי אשם', 'אני מצהיר על חוסר שיתוף פעולה עם מה שקורה כאן'...

תודה על ההקפצה
נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

תגובה: להסכים לפני 8 שנים, 5 חודשים #79575

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום! אני מרגיש רחוק מלהבין על מה מדובר בקבלה/הסכמה ועל מה שזבהאמור לשנות.
בעז"ה מקווה להתמיד בתוכנית ובסוף לגלות את האור.
תודה רבה על הפוסט.
תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..

תגובה: להסכים לפני 8 שנים, 4 חודשים #79807

לא מוכרחים להבין. העיקר לעשות פעולות של כניעה. ההבנה תבוא...
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

תגובה: להסכים לפני 7 חודשים, 4 שבועות #148406

לדעתי "יפה" זה לא מספיק כתגובה לפוסט אדיר שכזה
אבל אני נאלץ להסכים שזה נכתב...
נערך לאחרונה: לפני 7 חודשים, 4 שבועות על ידי משה שלמה.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן