ברוכים הבאים, אורח

למה שמשהו ישתנה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: למה שמשהו ישתנה? 145 צפיות

למה שמשהו ישתנה? לפני 1 חודש #150408

• jaygee
  • משתמש

לא מבין מה הטעם לנסות...
הרי אני נמצא בדבר הזה כבר שנים על גבי שנים - כמעט 25 שנה. היו תמיד עליות ומורדות אבל זה תמיד היה. לא תמיד זה היה צפיה בפורנו. זה התחיל בכלל מאוננות. הפורנו הגיע הרבה אחר כך.
גם בהמשך, כשהפורנו לא היה זמין במשך תקופה ארוכה, האוננות המשיכה - שוב, בתדירויות משתנות אבל הנפילות היו גם היו.
וניסיתי הכל כולל הכל. אז הפורנו והאינטרנט לא הם העניין. אולי הם תורמים לתדירות לעלות, והם בודאי מעצימים את ההנאה בזמן הנפילה, אבל כשהם לא נמצאים הנפילות עדיין נמצאות.
אז אומרים לי כאן באתר שההנאה הרגעית הזו, היא זו שגורמת למוח לרצות עוד מאותו הדבר. אז אם נפסיק לתת את זה למוח - הוא יפסיק גם לבקש. וזה רעיון יפה, וגם נכון (וגם כתוב כבר בחז"ל, מרעיבו שבע), אבל איך עושים את זה????
שמישהו יסביר לי איך אומרים למוח כשהוא רוצה משהו - שהוא לא יקבל את זה?
ולא, אני לא מתחבר לרעיונות היפים של המוח שלי בשליטה שלי ואני רק צריך להצמד לתכנית וכו' וכו'.
אתם יודעים למה? כי המוח שלי זה אני!!! 
יש כאן איזו הונאה שהאכילו אותנו מאז שאנחנו ילדים קטנים: זוכרים איך המורה בכיתה א' אמר לנו שאם היצר הרע מגיע אלינו בבוקר ואומר לנו כמה שחם מתחת לשמיכה, ולמה לקום, אז שנענה לו שילך מפה ונגרש אותו ורק נקשיב ליצר הטוב?
אז זהו, שאין דבר כזה במובן הפיזי יצר הרע ויצר הטוב, זה הכל בתוך הראש שלנו. ולפני שמתנפלים עלי שאני אומר דברי כפירה, תנו לי רגע להסביר: היצר הרע והיצר הטוב הם לא מישהו חיצוני שבא אלי ומנסה לשדל אותי לעשות משהו שאני לא רוצה לעשות או כן רוצה לעשות. אם זה היה ככה היה לנו מאד קל להתנער מהרע ולעשות טוב. כל אחד כאן בפורום יסכים שאם יבוא אליו מישהו וינסה לשכנע אותו לצרוך סמים, לא יהיה מידי קשה לו לומר לשדלן -"לך מפה!" או לפחות לקום ולעזוב אותו...
(וללמדנים שבתוכינו, כן זה כנראה ההבדל בין הנחש לפני החטא ואחרי החטא, אבל זה לא משנה תכל'ס, כי כרגע אנחנו במצב של אחרי החטא. זה מה יש...)
זה נמצא בתוכינו, זה אנחנו בעצמינו, זה הקול הזה בראש שאומר לנו תעשה כך ואל תעשה כך. כל אחד מאיתנו מדבר לעצמו בתוך הראש, במחשבות. כשיושבים ברכב ומתעצבנים על הנהג לפנינו שלא נוסע מספיק מהר - אנחנו אומרים לעצמינו בראש כל מיני דברים כאילו שאנחנו מדברים אל הנהג עצמו... וכשאנחנו רוצים לקנות חומוס במכולת אנחנו אומרים לעצמינו בראש "אוה, הנה החומוס שאני צריך. עכשיו אני ילך לדלפק וישלם". ולא, אנחנו לא שמים לב שאנחנו אומרים את זה - זה אוטומטי.
אין לנו אפשרות לכבות את הקולות האלה. אדם לא יכול שלא לחשוב וממילא לא יכול שלא לומר לעצמו לעשות משהו שהוא באמת לא רוצה לעשות. להיפך, הוא צריך להגיע למצב שהוא לא אומר לעצמו מלכתחילה לעשות את הדבר הזה. מי שלא אוהב חומוס, לא ילך לקנות חומוס ולא יחשוב על לקנות חומוס.
אז כשאומרים לי אל תכנע ליצר הרע, תקשיב לקולות הטובים שבך, זה במילים אחרות לומר לי "אל תחשוב על מה שאתה חושב עכשיו, תחשוב על משהו אחר" אבל בשביל זה אני צריך לשים לב שאני חושב על המשהו הזה, להיזכר שאני רוצה עכשיו לחשוב על משהו אחר, ולרצות לחשוב על משהו אחר עוד לפני שחשבתי את המשהו הרע. אז איך עושים את זה??? איך מנטרלים את האוטומט של המוח??

לא מצליח להבין. איך יוצאים מזה??
מישהו יכול להסביר לי?

מקווה שיש מישהו שבכלל מבין את מה שכתבתי LOL...

תגובה: למה שמשהו ישתנה? לפני 1 חודש #150411

jaygee היקר
ברוך הבא לפורום. תודה על ההודעה שלך ועל הכנות.
אני גם חשבתי כמוך ממש, וזה בדיוק מה שהביא אותי לפתרון לפני קרוב ל-9 שנים, וזה בדיוק הפתרון שלי כיום.
כנראה שיש אנשים שעובד להם משהו אחר, אבל הם גם פחות מכורים ממני (או אולי בכלל לא מכורים).
אצלי כמכור - הפתרון הוא להיכנע מול התאווה ולהבין שאין לי שום כח מולה, אני לא יכול להגיד לה לא, אני לא יכול להגיד לה שזה רק הנאה רגעית שתעבור וכדו'.

וכאן רק תחילת הפתרון, והפתרון עצמו שעובד בשבילי הוא עבודת 12 הצעדים שנוסדו ע"י AA (אלכוהוליסטים אנונימיים). וזה עובד בשבילי בס"ד בחסד אלוקים לא ברור מאליו, ואני נקי 'רק להיום' במשך '3285' יום, כשקודם לכן בקושי הצלחתי להחזיק את עצמי יום אחד נקי.
אבל אני מוכרח לקחת אחריות על החיים שלי ולעשות איתם משהו, ואני לא יכול רק לשבת בבית ולומר לעצמי, אני מכור, ואני לא יכול לומר לתאווה לא, ולכן עד ה-120 שלי אמשיך להשתמש.

אוהב אותך מאד
בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: למה שמשהו ישתנה? לפני 1 חודש #150413

• שמח בחלקי
  • רצף ניקיון נוכחי: 635 ימים
  • דירוג פלטיניום
25 זה פרק זמן רציני. "חתונת כסף" עם התאווה.
ברור למה אתה כותב מה שאתה כותב. זה הניסיון האישי שלך ואלה הם המסקנות שהגעת.

אני נמצא כבר תקופה בפורום ויצא לי גם להשתתף בקבוצות.
כמו ש"מתחיל שוב" כתב, בקבוצות, בתכנית של 12 הצעדים יש ניסים גדולים.
מכל סוגי ההתמכרויות, אנשים שהיו מכורים קשות לסמים ו/או אלכוהול, ויצאו מזה!!!
קודם כל, זה עונה על השאלה של הכותבת "למה שמשהו ישתנה?"
כך זה עובד בחיים, לאנשים יש הכח לשנות, הן כלפי חוץ והן בתוכם.

תחשוב על הצטרפות לקבוצה. אגב אני לא רציתי לשתף את אשתי שאני הולך לקבוצה ואמרתי לה שאני הולך לשיעור תורה שמדבר גם על התחזקות בשמירת העיניים...

תגובה: למה שמשהו ישתנה? לפני 1 חודש #150417

• 9625
  • דירוג זהב

מה נשמע אחי היקר?
אני רואה שאתה נחוש עם רצון לפעולה.
הייתי רוצה מאוד לעזור לך. אבל, לא כל מה שאני רוצה לומר, אני יכול לומר בפלטפורמה זו.
לא, אין לי חשד שהדברים יגרמו לי נזק. אבל הסיכוי שהקורא יצליח להבין את מה שאני רציתי להסביר דרך הודעה כתובה בפורום ציבורי, הוא נמוך.
אבל אם תרצה, תוכל לתקשר איתי באופן פרטי ואשתדל להסביר את עצמי קצת יותר טוב.
באהבה, אפי
9625fe@gmail.com

הסיפור מאחורי תמונת הפרופיל:
אחד הכלים להתמודד עם תאווה, הוא לזהות את הנקודה שלפני נקודת האל-חזור.
להגיע לנקודת האל-חזור ואז להלחם, זה גם קשה וגם מתיש.
לצורך דומה לזה בכביש קיים תמרור מס' 623.
לא תמיד התמרור ברור כמו בכביש, לפעמים הוא קצת נמוך, לפעמים הוא קצת מטושטש, אבל תמיד הוא קיים.
אם אשכיל לזהות את הנקודה הזו, יהיה לי הרבה יותר סיפוק והרבה פחות נפילות.

נערך לאחרונה: לפני 1 חודש על ידי 9625.

תגובה: למה שמשהו ישתנה? לפני 4 שבועות, 1 יום #150428

כמו שאמרנו קודמיי - מוזמן לנסות את הקבוצות החיות. או לפחות להירשם לשיחת התאמה עם אחד המשתתפים בקבוצות באיזור שלך דרך העמוד:
GYE live
שמופיע בסרגל הניווט של האתר. 

לגבי שאלותיך, 
מבחינה תיאורטית כיום הקולות שאתה מדבר עליהם נמצאים בחלק הקדמי של המוח, האונה שנחשבת פיתוח אנושי מתקדם, שאין כל כך לחיות. 

הדחפים האוטומטיים, הטריגרים, הרגשות הקשים, התחושות בגוף מגיעים ממרכז המוח ומהמוח האחורי. שהם יותר דומים לחיות. 

היכולת שנמצאה למיטב ידיעת המדע רק אצל אנשים לדבר עם עצמם, 
כלומר להפעיל תוכנת בחינה, מעקב, חוות דעת מעצמם על עצמם משויכת לחלק הקדמי במוח. 

וכמו כל דבר במוח )כמעט( אפשר להגדיל את התפקוד של חלק מסוים עם חזרה ועבודה. 

כלומר ככל שמתאמנים על התפקודים של החלקים המרכזיים והאחוריים הם יתחזקו ויהפכו להרגל.

ככל שנתרגל את החלקים הקדמיים הם יתחזקו. 

אז איך עושים את זה שאלת? 
א. מודעות למידע הזה. בקורס לטוס אל החופש יש שיעורים חשובים בתור התחלה - חכם כמו בלש, כוח רצון חזק, אימון טיס. 
ב. התרגילים שאנחנו נותנים מכוונים להגדלת וחיזוק המוח הקדמי. הם אבני הבניין ליכולת העתידית לכל מה ששאלת. 
ג. לתרגל לתרגל לתרגל, קצת כל פעם, חלק ועוד חלק. בסוף כמו באורח פלא הכל מתחבר וזה מרגיש כל כך קל. תוכל לחפש עדויות של קודמים לך באתר שמספרים בדיוק על הספק שלך, על הקושי, על התעוזה לנסות, על הפליאה שבהצלחה יום אחד כשהכל התחבר. 
ד. להבין שאנחנו לא סופרמן, שלכל אחד יש את התוכנית שמתאימה לו. לטוס אל החופש הוא לא פיתרון קסם, יש הרבה אנשים שהקבוצות הן הן המסגרת ובתוכנית שמקדמת אותן, והאתר שלנו הוא רק תוספות לעיקר שזה הצעדים והקבוצה. לכן נסה לשמור על ראש פתוח. 

אם אני זוכר נכון, לא כמשתתף אלא כקורא של הספר הכחול ופוסטים של משתתפי צעדים בפורום - יש בעצם גם עבודה על קולות בתוך התוכנית של הצעדים. אולי זה לא נקרא ככה, אבל זה גם ככה. 

מה דעתך? 

תגובה: למה שמשהו ישתנה? לפני 3 שבועות, 2 ימים #150474

היי חבר!

לגבי הנושא של יצר טוב ויצר רע - אין לי מושג איך אתה ורוחניות. וזו זכותך כמובן להאמין במה שבא לך.
תוכל להתייחס לזה במובן המדעי של דחיית סיפוקים. נושא מרתק מאוד.
ואתה צודק. אין לי יכולת לכבות את הקול שאומר לי 'תהנה עכשיו ותשכח מהעתיד'. היצר הוא חלק ממני והוא לא מתכוון לעזוב...
אבל אני לא חייב להיות משועבד אליו. הרי זה לא הקול היחיד. יש לי גם את הקול שאומר 'זה יזיק לעתיד שלך'.
הוא גם צודק, לא?
יש לי שיקול דעת ואני - אדם שקול ואחראי (משתדל...) - יחליט מה לעשות.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן