ברוכים הבאים, אורח

צעד שש: היינו נכונים לחלוטין כי ישחרר אותנו אלוקים מפגמים אלה באופיינו.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: צעד שש: היינו נכונים לחלוטין כי ישחרר אותנו אלוקים מפגמים אלה באופיינו. 1303 צפיות

צעד שש: היינו נכונים לחלוטין כי ישחרר אותנו אלוקים מפגמים אלה באופיינו. לפני 10 שנים, 4 חודשים #50148

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
לשם מה נדרשת הנכונות? דווקא לחלוטין? מי לא רוצה להשתחרר מפגם? מהי הפעולה הנדרשת בעבודת הצעד הזה?

בצעד השישי אנו מגבים את ההחלטה של הצעד השלישי, נוטשים את מטרותינו המוגבלות ונעים לקראת רצון הכח העליון בעבורנו. הכח העליון שלנו לא יעשה עבורנו את מה שאיננו רוצים שיעשה, אם איננו נכונים לא נרפה, ואם לא נשחרר האחיזה הוא לא יקח בכח.  השינוי המכריע בגישה אמור ליצור בנו לב חדש, הרצון לעשות את הדבר הנכון, להפסיק 'לתפוס' בפגם.

יש חברים שנעזרו ברשימה של הפגמים שנתגלו לנו בצעדים 4-5 ובכל פעם שאנו חשים מוטרדים, נבדוק מה לא תקין אצלינו, נעצור, נתבונן ונקשיב לרגשות שלנו, ואז נוכל לצאת לפעולה, אם יש לנו הרגל לשקר או לזייף את האמת נבטל אותו על ידי תיקון השקר מול האדם המעורב, אם אנו מלאי טינה, או עוינים, נלך אל האדם שנפגע ונודה באי הצדק שגרמנו בכל פעם שנפעל מתוך מקום פגום ננקוט בפעולה לתיקון. זה מה שנותן לנו את האפשרות להשתחרר. (צעד שש מתוך: 12 ו12, הספר הגדול, והספר הלבן)

- - - - - -

"זהו הצעד המבדיל בין הילדים לבוגרים", כשראיתי את המילים הללו לראשונה ב 12&12 התמלאתי זעם. בגלל שאני ילד. היום המשפט הזה כבר לא מכעיס אותי. גדלתי, למדתי לנוע לקראת רצונו של אלוקים ממני. יש פגמים שאיני נכון לוותר עליהם, לדוגמא עצלות, אני אוהב לנוח. מאוד. בשביל מה יצר הבורא את השמש אם לא להשתזף לאורה? פלורוסנט? גם טוב. נולדתי עייף. אני אוהב לרבוץ. לזוז? בשביל מה? יש לכם מושג כמה קלוריות אפשר לשרוף במהלך רביצה? האמת, שגם לי לא, אבל מעולם לא התנגדתי לרביצה הגונה. יש לי הרגשה שאחולל צונאמי זוטא אם אתרומם מרבצי. הייתי חייב להיות נכון. ולא רק לדבר על הנכונות. לעשותה. לזוז. לקדם דברים, להפסיק לדחות.

דוגמא נוספת, הפה שלי, סגור לי את הפה, שים לי רסן, ואני שום דבר. שנים שתקתי, לא עוד, שיכנעתי את עצמי שאם לא אעמוד על שלי, אף אחד לא ירתם למעני, אפילו זבוב על הקיר לא אהיה, בלתי נראה, כמו שהייתי במשך חלק נכבד מחיי, לוותר? על  'הפוזה'? להיות 'סתם' עוד מישהו, אאבד את כל היחודיות שלי. 

להסתכל על 'הריק' הזה באישיות, לעמוד מול תחושת אפסיות, לשחרר את האחיזה שלושים סנטימטר מהקרקע, זו אחת המשימות המורכבות שניצבתי בפניהן בהחלמה. נדרשתי לעקרונות הרוחניים שסיגלתי לעצמי בצעדים הקודמים, נראה לי שחשתי הרבה יותר טוב מהו 'למסור' את חיי לאחר שפשוט שתקתי, כשלא עניתי את התשובה הניצחת שידעתי שתסגור את הפה של המלהג שממולי. 

רק להיום: אשאל את עצמי: אני באמת רוצה להשתחרר מהפגם? אני נכון? לחלוטין? מה עשיתי להפגין נכונות?

- - - - - -

חברים יקרים, הנכם מוזמנים להיות נכונים...  אפשר גם לשאול איך מגיעים לנכונות הזו. יש פה לא מעט שעברו וחוו את הצעד הזה. נא שתפו בניסיונכם בצעד השישי.

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: צעד שש: היינו נכונים לחלוטין כי ישחרר אותנו אלוקים מפגמים אלה באופיינו. לפני 10 שנים, 4 חודשים #50149

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה רבה אסירות, בא לי טוב...
זהו המסע שלי של צעד 6.
forum.gye.org.il/index.php?topic=4799.0

בהחלמה לכולנו.
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: צעד שש: היינו נכונים לחלוטין כי ישחרר אותנו אלוקים מפגמים אלה באופיינו. לפני 10 שנים, 4 חודשים #50185

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
תודה חברים
אמנם עשיתי צעד 6 ו7
אבל הנכונות אצלי למרות שהייתה כנה ואמתית ולחלוטין,
הישום של 6,7, ביום יום , קרי צעד 10 ממש לא פשוטה,
חבר ותיק אמר פעם שאלוקים ישחרר אותנו מחסרונותינו (7) אם נהיה נכונים ונבקשו.
אבל בכל רגע נתון שמורה לנו הבחירה לקחת חזרה את אותם פגמים שישרתו אותנו בשלילה,
וכאן מגיע הקושי, כשאני נתקל ביום יום בארוע המעורר אצלי טינה, פחד, כעס, קנאה, רחמים עצמיים, והרשימה ארוכה....
לא יעזור לי שעשיתי צעדים  6, 7, בעבר,
אני צריך כאן ועכשיו להיות נכון לוותר על התועלת שאני אפיק מהתבוססות הפגמים הללו,
אני זקוק לנכונות לוותר לחלוטין כאן ברגע זה, וזה ממש לא קל,
המודעות הרגשית הגבוהה שקיבלנו בתוכנית מאפשרת לנו לחוות את התהליכים הרגשיים בזמן אמת,
וכשהפלונטר מתחיל  והטינה, פחד , רחמיים עצמיים וגו' מרימים ראש,
הראש שלי מסרב לשמוע אל קול השפיות הפנימי שאומר תרפה, אתה יכול לוותר , הנזק רב על התועלת, וכו',
אני זקוק לתרגל את הוויתור על הפגמים שוב ושוב כדי להיות מוכן לעת מצוא,
לא לחינם אני חש שהדבר הקשה ביותר  בהחלמה היא ההמשכיות, ההטמעה ביום יום.
מי יתן ונזכה לנכונות אמיתית לוותר לחלוטין על פגמינו,
היום
אמן
בברכה
מוטי 
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: צעד שש: היינו נכונים לחלוטין כי ישחרר אותנו אלוקים מפגמים אלה באופיינו. לפני 10 שנים, 4 חודשים #50233

• יוני
  • חבר קבוע
תודה רבה אסירות תודה.
אני בדיוק בצעד הזה ודווקא בו קצת תקוע. הייתי בטוח שאני יתקע בצעד 4 או 9 ופתאום דווקא צעד כזה קטן מעכב אותי?
אחרי שסיימתי צעדים 4-5 בערב יום הכיפורים, הופתעתי איך התפרצתי על אשתי כמה פעמים, ובכל פעם  הסברתי לה את כל פגמי האופי שלה ולמה אני צודק. עמדתי נבוך מול הרשימה של פגמי האופי שכתבתי בצעד 5 והוכחתתי לעצמי איך באמת אני פועל על פי הפגמים האלה כל פעם מחדש.
התפוצצתי ולא הבנתי למה... מצד אחד אני מתקדם בצעדים, ומצד שני חוזר אחורה?? זה היה מתסכל.
בסוף, הבנתי בדיוק מה שכתבת. אם אין לי נכונות לוותר על פגמי האופי ולהבין למה לא משתלם לי להמשיך לחיות עם הפגמים האלה, רשימת הפגמים תהיה תלויה כמו תעודה מכובדת ושם אני יעצר. היא לא תהיה שווה כלום, היא רק תגרום לי להתפוצץ מכל הפגמים שבתוכי ואני לא יכול לסבול אותם ואותי. אני חייב לוותר עליהם, ולהעביר אותם הלאה לכח העליון וזה קשה לי.

מתפלל לאלוקים שיעזור לי לקבל נכונות לא לפעול על הפגמים שאני כל כך אוהב.
לב טהור

בעניין: צעד שש: היינו נכונים לחלוטין כי ישחרר אותנו אלוקים מפגמים אלה באופיינו. לפני 10 שנים, 4 חודשים #50446

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
forum.gye.org.il/index.php?topic=4476.15

ביטא עבורי חזק מאוד את צעד שש.
אני ועוג...

מאוד ממליץ לקרוא הכל. ארוך אבל שווה.
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן