ברוכים הבאים, אורח

המשגיח מירושלים
(0 צופה) 

נושא: המשגיח מירושלים 7227 צפיות

המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88847

אני לא רוצה להיות זה שעושה את הבלאגן... פשוט לא מצאתי משהו בחיפוש על זה...
קצת קשה לי להכיל איך אדם שהיה שקוע כל כולו בתורת המוסר,לא הצליח להפנים שיש פה בעיה(בלי לשפוט רק לקחים לעצמי...) טוב לא יודע לא מבין... אשמח לשמוע תבונות מחכימות...
נ.ב. אני חסר אונים מול הנושא הזה מכל ההיבטים 

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88851

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום! 

אולי הוא חולה..

המון הצלחה!
תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88852

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88853

בעצתך תנחני, קראתי ברפרוף את הקישור שהעלת.
לענ"ד המתבססת על אנשי מקצוע בתחום, הבעיה הן במקרה הנוכחי (אם יתברר כנכון, אינני בקיא בפרטים) והן במקרה של "הרב" מצפת הרבה הרבה יותר מורכבת מאשר התמכרות למין. מדובר על תחום אחר לחלוטין. מדובר על תחום האלימות. כלומר, אנשים שרוצים לשלוט על אנשים אחרים ולרמוס אותם, לאו דוקא לשם הנאה כזו או אחרת של עצמם, אלא לשם עצם השליטה והכפיה. אני מאמין שרוב רובם של המכורים כאן לא הגיעו מעולם לתחום של כפיית אדם אחר. אדם שאונס ח"ו בדרך כלל המניעים שלו דומים למניעים של אדם אלים. ב"ה אין לנו קשר לזה. גם הטיפול בתופעה כזו הוא שונה.

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88857

• שייקה
  • רצף ניקיון נוכחי: 92 ימים
  • דירוג כסף
באורך נראה אור כתב on 22 מאי 2016 07:44:
אני לא רוצה להיות זה שעושה את הבלאגן... פשוט לא מצאתי משהו בחיפוש על זה...
קצת קשה לי להכיל איך אדם שהיה שקוע כל כולו בתורת המוסר,לא הצליח להפנים שיש פה בעיה(בלי לשפוט רק לקחים לעצמי...) טוב לא יודע לא מבין... אשמח לשמוע תבונות מחכימות...
נ.ב. אני חסר אונים מול הנושא הזה מכל ההיבטים 

ממה אתם מדברים בכלל אפשר לדעת?

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88859

שלום לכולם,

אולי אחד מהמחלימים, ימליץ לנו איך להתנהג בסיטואציה מעין זו, כשמסתקרנים רק לדעת מי מה ואיך היה.

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88862

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני כמובן לא מחלים, אבל מה כבר יש לדעת? כמו שאתם בטח מתארים לעצמכם - משגיח, חשדות, מעשים לא ראויים וכו וכו. הפרטים לא באמת חשובים..

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 11 חודשים על ידי אהבת חסד.

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88870

• יוסיפונוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 160 ימים
  • דירוג פלטיניום
בהלם טוטלי מהסיפור,למרות שאני לא מכיר אותו וגם אין לי שום זיקה של קשר אליו. המעשים שלו לא מעניינים אותי ואני לא מחפש לנייעס אותו. הלם שלי מתבטא בכך, שאני, המכור, נמצא באותה פוטנציה, וכמו שנתן במתנה אמר לאשתו 'כן, גם אני יכול להימצא אצל זונות' (לא מדייק כ''כ בלשוה''ק)
תודה לך אבא אוהב שהוצאת אותי מהבוץ בשנייה האחרונה
מסביבי יש דיבור כזה נגוע/שאני צבוע/ ומה פתאום חזרנו לדבר

רק אתה רואה ת'לב שלי ויודע/כשאני דומע/ אותך לא יכולתי לשקר

איך הסתכלתי רק על מה שאין/ הולך ומתרוקן/ איבדתי את הדרך

מה שקלקלתי תן לי לתקן/ מתחנן/ כמו בן/ רק תפתח לי דלת.(חנן בן ארי, אדון הסליחות)

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88873

• החסוי
  • דירוג זהב
  • התאווה והבריחה השתלטו על חיי. אני רוצה לחיות!
אני דווקא לא בהלם
אולי כי אני מרגיש בעצמי שגם אני יכול להגיע למעשים כאלה אם אמשיך במחלה
אני חולה, לפחות אני יכול להסתכל על האיש החולה הזה ולהבין לאן המחלה שלי יכולה להוביל אותי.
-על ידי שאני מתבונן איך אבדה לי השליטה על חיי אני מבין שאני חסר אונים
-אני אלרגי לתאווה. למעשה אני כל כך חלש ושברירי שמבט אחד, מחשבה אחת, יכולים להרוג אותי
-"עבוד את את הצעדים כאילו הכל תלוי בך. התפלל כאילו הכל תלוי באלוהים."

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88884

• aleviyosi
  • רצף ניקיון נוכחי: 125 ימים
  • חבר חדש
גם אותי זה עורר להרבה מחשבה בנושא ובמיוחד שאני קצת מכיר את הבן אדם, ואני כל הזמן מתלבט בין כעס עליו (שזה האווירה בימים אלו ברחוב) בעיקר בצורה האכזרית שזה נעשה, לבין רחמים עליו, בגלל שאני מכיר ואני יודע שהוא בטבעו אדם טוב, ובעיקר בגלל שהיום אני נמצא בשמור עיניך וחושב הרבה שאם לו היה את האופציה להיכנס לפני כמה שנים לשמור עיניך אולי הוא לא היה מגיע להיכן שהוא הגיע, ועל זה אני מלא רחמים עליו.
ומצד שני מחזק אותי אפילו שאנחנו רחוקים ממנו וממעשיו, לך תדע אם לא נמשיך בהחלמה להיכן עוד אפשר להגיע!

עוד נקודה למחשבה הגם שהוא משגיח ועורר את כולם לתשובה, זה לא מתמיה אלא רק מוכיח כמה בן אדם יכול להגיע למצב קיצוני של חוסר שליטה והפך גמור ממה שהוא מדבר עליו ומחזק את העבודה שהפתרון האמיתי הוא 12 הצעדים.

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88899

לייביש כתב on 22 מאי 2016 10:05:
שלום לכולם,

אולי אחד מהמחלימים, ימליץ לנו איך להתנהג בסיטואציה מעין זו, כשמסתקרנים רק לדעת מי מה ואיך היה.

בזמנו כשהסיפור התפוצץ דיברו על זה בקבוצה הטלפונית בהנחייתו של אסירות תודה,
ומה שיצא שם זה שכל העיסוק בנושא מגיע ממקום לא בריא [הגם שמסקרן,,אותי עכ"פ,,,] ולמי שיש באמת תמיהות/שאלות 
שמפריעות לו שייתיעץ עם וותיקים ממנו.

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88905

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
אני לא יודע מה איתו
אני יודע מה איתי
אני הייתי "משגיח מין החלונות ומציץ מין החרקים" (הטעות במקור)
רק להיום אתמקד בעצמי ואשגיח לא להיות משגיח מין וגומר....
בברכה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88910

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
הדבר הראשון שעלה לי היום כששמעתי על המקרה הזה, היה תיאור של "מישהו" בקבוצה שסיפר איך לרגעים הוא יכל לדמיין את עצמו בעיני רוחו, זקן בגיל שמונים, ועדיין יושב במרפסת ומשקיף על העוברות ושבות כדי ללגום עוד...
זה מדהים עד כמה הפוטנציאל של זה מרחיק לכת. זה לא סתם "חדוות נעורים" הורמונלית, זה היצר הרע/שטן/מלאך המוות בהתגלמותו, ואלמלא הקדוש ברוך הוא עוזרנו...

תודה למשגיח ותודה ל"מישהו" הזה..
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 11 חודשים על ידי אהבת חסד.

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88912

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
ברשותכם ארשום כמה מילים: למרות שאני יכול להבין את הזעזוע, אני לא רואה איך ההתעסקות בנושאים הללו יכולה להוסיף למאן דהו. ומה שלא מועיל, במיוחד אצל מכורים, כנראה שהוא רק מזיק. אין ספור פגמי אופי שלי באים לידי ביטוי בנבירה בפרטים או בדיסקוס שלהם עם המי ומי בפינות הרחוב למינהו. ממציצנות ורכילות ועד תאווה של ממש. כן, הראש החולה לא בוחל באמצעים, ובמסווה של צדקנות (נו, אני הרי חייב לדעת ממה וממי להיזהר...), ניתן להתפלש ברפש הכי גדול.

וכמו תמיד, בסופו של דבר שמית גם בדברים האלה את עצמי במרכז. עליתי על הגל ומינפתי אותו להאדרה או הלקאה עצמית: לעיתים בגלל שידעתי אותי ואת מעשיי, הרגשתי עצמי רמאי ומאחז פנים, וחששתי על עורי, הפכתי לצדקן המצדד "בהחמרת הנהלים" ובעיניים בורקות וידיים מתנפפות רישתתי כל מקום ציבורי במצלמות אבטחה... "אין אפוטרופוס לאריות" (כן, אני יודע שזה בעין, אבל השאגות שלי הפכו קול ערווה לאורווה...)    

והיו גם רגעים אחרים. בעיקר כשנדמה היה לי שקהל שומעיי מעוניין בהסלמה (או שזה רק היה בין האוזניים שלי) שהפכתי "למוכיח בשער" ושפכתי את כל מררתי על מאותגרי הדת ופורצי הגדר ומה שביניהם. הצד השווה של כל המהומה הזו (שברובה התחוללה כאמור טפחיים מעל כתפי) הוא שתמיד יצאתי מרוקן "מהשיחות" הללו. תחושה לא נעימה של צביעות והתלהמות שלא הוסיפה לי בשורה התחתונה מאומה. 'לנשוא העניין' לא הועלתי וכמובן שאת נפגעיו לא הצלתי ושלא לומר שאת הדור לא שיניתי..

ובסופו של דבר הבנתי שכדאי לי לוותר על ההערכה המפוקפקת שמצאתי בעיני קומץ המעריצים שנהנו משבט לשוני.. זה פשוט לא שווה את הרגע שאחרי.     

וואלה, שמתם לב שהצלחתי לכתוב תגובה שלימה בלי להתייחס לעניין? לא מובן מאליו. אסירותודה. 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 11 חודשים #88913

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
אסירותודה חבל שלא באת שבוע שעבר עם התגובה הזאת (כשדיברו על רומן בין 2 אושיות בציבור הדתי)
אני חייב לשחרר את יצר הסקרנות שלי, לא מועיל, רק מזיק...
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן