ברוכים הבאים, אורח

הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה 742 צפיות

הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה לפני 8 שנים, 2 חודשים #83653

• יוסיפונוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 160 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום לכולם,
יש משהו בשמירת עינים שתמיד הפריע לי,
שלא כמו כאשר נמנעים מלחטוא בפורנו או באוננות, שם ההגדרות הם מאוד ברורות, אתה יודע מאוד ברור מה מותר ומה אסור,
אבל בשמירת עינים זה ממש לא כך, מתי אין בעיה להסתכל? מתי עדיף שלא? מה קורה כאשר אתה נצרך לדבר עם אשה לצורך עיסקי וכדו'? וכן הלאה וכן הלאה,
אם יש לכם הגדרות ברורות בנושא, אשמח שתכתבו אותם כאן, שאני ועוד חברים כאן נהנה מהם,
אני אשמח לקבל את התגובות שלכם, את הניסיון האישי שלכם, ולמי שיש עצות הוא גם מוזמן להגיב למה שכתבתי,

תודה רבה לכולם
באהבה
יוספינוס

ולסיום,
תודה לך אלוקים על שהבאת אותי למקום המשוגע וההפוך הזה, הפוך לגמרי מזה שממנו הגעתי,
מקום בו הפרדה מגזרית לא משחקת תפקיד, ההתמכרות היא גאווה, ולשתף זהו דרך חיים.
מסביבי יש דיבור כזה נגוע/שאני צבוע/ ומה פתאום חזרנו לדבר

רק אתה רואה ת'לב שלי ויודע/כשאני דומע/ אותך לא יכולתי לשקר

איך הסתכלתי רק על מה שאין/ הולך ומתרוקן/ איבדתי את הדרך

מה שקלקלתי תן לי לתקן/ מתחנן/ כמו בן/ רק תפתח לי דלת.(חנן בן ארי, אדון הסליחות)
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 2 חודשים על ידי יוסיפונוס.

תגובה: הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה לפני 8 שנים, 2 חודשים #83659

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מבחינת שמירת עיניים, בשבילי, לדבר עם אשה כבן אדם נורמלי, לא להסתכל לה בעיניים אבל לדבר מולה, ולשמור על עצמי מלפנטז עליה, היום שבנס אני יותר בהחלמה אני משוחרר שם ואני מתנהג די בשפיות,
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה לפני 8 שנים, 2 חודשים #83667

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
שלום אחינו היקר
לדעתי שאלתך מתפצלת לשני כיוונים,
1 - מה ההלכה אומרת.
2 - בדברים שההלכה מתירה, מה לא כדאי לי לעשות בגלל היותי מכור כדי שלא אפול חזרה להתמכרות.

לגביי 1 מצטער אח יקר אין לי ידע מספיק רציני ומבוסס לחלוק איתך.
אני חושב שאם תבדוק ברצינות תגלה הפתעות - ראיתי אנשים קדושים וטהורים שמסתכלים על נשים בלי בעיה, יש לי תחושה שההתמכרות מעצימה אצלי את האינסטינקט השגוי שאסור להסתכל על שום דבר שאינו גבר, כל עוד אינני מתכוון להנות כמובן... אבל שוב אינני רב פוסק.
לגביי 2 אני עם עצמי לאט לאט בהחלמה מרגיש שפיתחתי חיישנים ומודעות למה שעולה לי בראש כשאני משוחח עם מישהי בעבודה, וזה מאד תלוי גם במצבי באותו רגע מבחינת מצב עכב"ר (עייף, כועס, בודד, רעב) וגם במצבה ודי לחכימא.. לפעמים מרגיש בסדר לדבר עם מישהי ולפעמים מקצר כמה שיותר את השיחה כי חש בכל מיני מרעין בישין מתחילים להתעורר מתרדמתם.. ורץ להתפלל עליה וגם על החלמתי היקרה.
זה חלק מההתלבטויות הרבות שעושים עם ה'ספונסר' הצמוד בהחלמה.

מתחבר מאד למה שכתבת בסוף, המקום פה וזה גם קורה בקבוצות החיות הוא כ"כ לא משקף את העולם החיצוני שזה גורם לי לפעמים לדמוע מאושר שזכיתי להכיר אותו.
עלה והצלח בהחלמתך בכל דרך שתפנה. 

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה לפני 8 שנים, 2 חודשים #83702

• יוסיפונוס
  • דירוג פלטיניום
תודה רבה לאבי גולן ולפנימה על התגובה,

פנימה, תודה על החלוקה, בקשר לחלק הראשון, ההלכה ברורה לי, ביררתי את הנושא מזמן ומה שעלה בחכתי הוא שהאיסור ההלכתי הוא רק כאשר ההתבוננות היא לצורך מילוי הנאה, אך אם הראיה הייתה באקראי או מכל סיבה אחרת ולא לצורך הנאה, אין זה נחשב איסור מבחינת הלכה,
מפה והלאה, כל גדר ותוספת היא מדרך חסידות, או במקרה שלנו מדרך ההחלמה,
תודה ושוב תודה

תגובה: הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה לפני 8 שנים, 2 חודשים #83705

• adam1
  • רצף ניקיון נוכחי: 44 ימים
  • דירוג זהב
אותי כיום מעניין רק מה מסתדר לי עם ההחלמה ומה לא, כשאני מערב את מה ההלכה אומרת על זה אני עדיין לצערי קצת מתערבב.

תגובה: הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה לפני 8 שנים, 2 חודשים #83719

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
גם אצלי שמתי לב שההתייחסות לפן ההלכתי רק מזיקה לי בפן של ההתמודדות עם התאווה

תגובה: הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה לפני 8 שנים, 2 חודשים #83725

adam1 כתב on בלתי ידוע:
אותי כיום מעניין רק מה מסתדר לי עם ההחלמה ומה לא, כשאני מערב את מה ההלכה אומרת על זה אני עדיין לצערי קצת מתערבב.

מאוד מזדהה עם זה. למרות שבפן האישי [מי שמכיר אותי יבין] מאוד כואב לי עם זה. 

לגבי ההלכה, אוכל לציין שהדברים כלל אינם פשוטים כמו שתוארו פה, אני גם לא בקי בעניין, אבל במקרה שמעתי ממש השבוע שיעור ברור מרב שאמר רק הלכות המצוטטות מגדולי הפוסקים ללא חומרות ועניינים והיה שם את הנקודה שצוינה לגבי איסור ההנאה שזה תמיד אסור. נקודה של ראיה בד"א שאיננה בעיה [באופן כללי] ואיסור ראיה שזה אפילו ללא הנאה, הוי אומר סתם להסתכל אנשים אפילו ללא תאווה.  הנושא ארוך ומורכב. אבל בהחלט לא פשוט.
וסתם ככה בשבילי ההחלמה שלי מתבטאת בזה שיכלתי לשבת בשיעור כזה בנינוחות וברוגע מסויים שמעולם לא הכרתי קודם בלי לחשוב מה חושבים עלי,,, ובלי נערווען של איפה אני ואיפה הלכה רק להקשיב להלכה שייתכן ואיננה נוגעת ממש אלי בשלב זה בחיי.

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה לפני 8 שנים, 2 חודשים #83752

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
בנושא ההלכה - מהניסיון שלי, בכל נושא הלכתי - איזה שלא יהיה - חובר ספר או קונטרס המקיפים אותו מכל צידיו, מהפסוקים ועד לאחרוני אחרוני זמנינו.
גם בנושא "שמירת העינים" נתקלתי בהמון קונטרסים הלכתיים ולפעמים זה יכול מאד לבלבל מרוב כמות השיטות וחילוקי הדינים בנושא.

מה שאני עושה בדרך כלל הוא לקחת רב/מחבר שאני מקבל אותו ואת פסיקותיו, ופשוט מחליט לעשות כל מה שהוא אומר, מתחילה ועד סוף. זה עוזר לי גם בשאלות הלכתיות אחרות בחיים.

בהצלחה בהמשך הדרך.

תגובה: הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה לפני 8 שנים, 2 חודשים #83755

שלום "יוספינוס"
לעניות דעתי זה משתנה בין בן אדם, לבן אדם. ובמיוחד מיום ליום.
יש לי ימים שלהריח נשים, יטריף אותי ואני ינסה ליקפוץ מהחלון.
ויש ימים שבלי לשים לב אני מוצא את עצמי מסתכל על אישה בצורה הכי לא מיני, כאילו היא חתיכת חפץ.
אבל כדי להיות יותר ברור אומר שאני לא מסתכל על אף אישה, לא בבגדיה ולא בשום דבר עליה
אא"כ אני צריך לדבר איתה. ואז אני בצרות, כי אני לא רוצה להראות משוגע, אז אני מסתכל בעינים,
אבל שומר על דיבור עניני, ולא זורם או שיכול להיתפרש כך. ומתפלל לאלוקים שמחשבות לא יטרידו אותי אחר כך.
ולמען האמת נשים מבוגרות מאוד וילדות, הם כמו גברים מבוגרים וילדים, אין לי הבדל מיני.
אבל בכל זאת אני משתדל להישמר גם מהם.
אני לא יודע מה הדרך, רק אמרתי מה אני עושה.
מקוה שהואלתי

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה לפני 8 שנים, 2 חודשים #83757

• יוסיפונוס
  • דירוג פלטיניום
לוחם אמיץ ויקר,
כל מילה שלך פנינה,
אני מרגיש בדיוק אותו דבר, מצד אחד לא נעים לי לא להסתכל על אשה בזמן שאני מדבר איתה, מצד שני אני מרגיש נורא,
ואם אפשר לומר אז שבדיוק בגלל הסיבה הזו העלתי את הפוסט הזה, כי ביני לבין עצמי אין לא בעיה לשמור על העינים, אבל כל הבעיה שלי מתחילה כשזה מולה,
תודה רבה ושבת שלום 

תגובה: הגדרות בשמירת עינים-בקשת עזרה לפני 8 שנים, 2 חודשים #83768

אני שמח שהואלתי "יוסיפונוס" 
עכשיו שאני חושב, שכחתי את הדבר הכי חשוב ניראה לי, ושהכי עוזר לי.
כל בוקר אני מתפלל שאצליח לישמור על עיני, שנשים מושכות יסתדרו בלעדי,
ושאלוקים ישלח את הנשים היפות בדרך אחרת היום, שלא יצטרכו לעבור לידי.
ובזמן ניסיון אני חושב על כל המיתמודדים בפורום, שבטח גם להם קשה עכשיו כמוני,
ואני מתפלל עליהם (לפי השמות שאני זוכר מכאן, למרות שהם בדויים) שיצליחו לא ליפול חלילה.
וזה נותן לי כוח. ותיתפלא או שלא, אפילו אם חצי יום ראיתי נשים מושכות, אחרי תפילה,
או שהם נעלמות,או שהם פשוט נהיות שקופות בעיני. אז אני לא מכיר שמירת עינים בלי תפילה.
ואולי זה העיקר.
בהצלחה 

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן